Hírek
Hírek : nemzetközi trófea!

nemzetközi trófea!

forrás: Dunaújváros Online  2008.02.12. 20:18

A torna döntőjének beillő ma déli meccsen "csak" 6-6 arányú döntetlent ért el Spanyolország ellen, de jobb gólaránya révén végül az első helynek örülhetett Magyarország női vízilabdacsapata a Fabó Éva Sportuszodában rendezett Vodafone Kupán. Forráspontok a DO-n.

Rendkívül rangos torna várt a magyar női vízilabda válogatottra a hétvégén, ugyanis Godova Gábor csapata ezúttal a Vodafone Kupáért fogadta a görög, a német, a kanadai, valamint a spanyol nemzeti együttest Dunaújvárosban, a Fabó Éva Sportuszodában.

Nehéz, de győzelem

A nem mindennapi megméretés a magyar csapat utolsó erőfelmérője volt a február végén esedékes olaszországi olimpiai selejtező előtt, ezért rendkívül fontos volt a mieink számára a hétvégi sorozat: együttesünknek már az utolsó simításokat kell elvégeznie azon a taktikán, mely olimpiai kvótát "hozhat" a két hét múlva sorra kerülő kvalifikációs sorozatban.
   Csapatunk Görögország ellen kezdte meg szereplését a háromnapos viadalon, méghozzá meglehetősen felemás produkciót nyújtva. Az első negyed ugyanis rémálomszerűen alakult a mieink számára a péntek délelőtti találkozón, ugyanis ellenfelünk már az első nyolc perc végén háromfás vezetésre tett szert (1-4). Szerencsére időben ébredtek a Godova-tanítványok, s a második felvonásban nemcsak kiegyenlítettek, hanem egy 6-2-es rohammal a vezetést is sikerült átvenniük (7-6).
   A harmadik negyedben tovább folytatták a gólgyártást a csapatok, s ebben is a mieink voltak jobbak, így a záró felvonás előtt már két góllal álltunk jobban a hellén hölgyekénél. Némi meglepetésre a záró negyedben egyetlen gólt sem láthattak a meccsre kilátogató drukkerek, azaz megmaradt a magyar vezetés, ami egyben azt is jelentette, hogy győzelemmel kezdte csapatunk a rangos megméretést (11-9).

Szalad a szekér

A nyitónap második magyar érdekeltségű mérkőzésén a német együttes várt a mieinkre, s a papírforma alapján ezt sokkal simábban kellett nyernie csapatunknak, mint a görögök elleni párharcot. A magyarok szerencsére igazolták is az előzetes várakozásokat, s esélyt sem adtak ellenfelüknek. A mieink már az első negyedben két góllal vezettek, amelyet a félidőig megduplázva már a térfélcseréig eldöntötték a mérkőzést (7-3). A folytatásban sem adtak kegyelmet Primászék, akik a második félidőt három góllal, míg a mérkőzést 13-6 arámynan nyerték – s ezzel a győzelmükkel a torna egyik esélyesévé rukkoltak ki.
   A folytatás is remek volt: szombaton a kanadai válogatott várt a mieinkre, s a magyar csapat ezúttal sem akart csalódást okozni az érte szurkolóknak. Együttesünk villámrajtot vett, s már a mérkőzés elején tudatosította az észak-amerikai gárdával, hogy ezúttal semmi jóra ne számítson. Bár a meccs első találatát a kanadaiak szerezték, ezt követően kilenc gólt dobott csapatunk úgy, hogy ellenfele csak egyszer vette be a magyar kaput, így a félidőhöz érve már csak a győzelem mértéke volt kérdéses (9-2).
   A térfélcsere után alaposan visszavett lendületéből együttesünk, igaz, ekkor már a vendégek is sokkal bátrabban játszottak, de ez is csak arra volt elég számukra, hogy a mérkőzés végéig egy gólt ledolgozzanak hátrányukból. A mieink végül 12-6 arányban nyerték újabb találkozójukat – így a kupa mai zárónapján, a spanyolok ellen már a tornagyőzelem volt a tét.

Pont, amennyi kell: fontos iksz a vége

Mivel a mieinkhez hasonlóan, az ibériai gárda is hibátlanul állt három mérkőzés után, ezért a nap utolsó találkozóján minimum egy döntetlenre volt szüksége csapatunknak ahhoz, hogy megnyerje a viadalt. Ezt sikerült is elérnie együttesünknek, ám csak nem mindennapi izgalmak után maradt itthon a díszes trófea. A kezdéssel nem volt semmi gond, hiszen az első negyedben kiválóan védekezett együttesünk, s pillanatok alatt meglépett két találattal (2-0). A folytatás azonban rémálomszerűen alakult, mert az egyre inkább magukra találó spanyolok sorozatban négy gólt szerezve előbb kiegyenlítettek, majd a térfélcseréhez érve már magabiztosnak tűnő előnyt is szereztek (2-4).
   A félidő viszont újabb fordulatot hozott az addig sem unalmas mérkőzésben, hiszen Pelle és Kisteleki vezérletével ismét újítani tudott együttesünk, mely egy "háromfás" rohammal válaszolt ellenfelének, így a záró felvonás előtt már a mieink örülhettek minimális vezetésnek (5-4). Ezzel azonban még nem értek a hullámvasút végére a csapatok, mert míg a mieink számolatlanul forgácsolták a kapufát, a záró negyedben újfent átvette a vezetést ellenfelünk, ám mikor már úgy tűnt, hogy meg is nyerik a meccset, Pelle Anikó bevágta a döntetlent jelentő hatodik magyar találatot is (6-6).
   A döntetlen – és a korábban megharcolt jobb gólkülönbség – révén az ötcsapatos torna végén Magyarország emelhette magasra a Vodafone Kupát, a második helyen Spanyolország végzett, a dobogó harmadik helyére Görögország futott be a kanadai és a német nemzeti együttes előtt.